Najnowsze artykuły: 

10 marca 2023
Oman 2022 To miał być „gwóźdź programu” naszej podróży do Omanu - Omański Wielki Kanion, zwany też Wielkim Kanionem Arabii
26 lutego 2023
Oman, listopad 2022 Muskat/Maskat/Masqat/Muscat zachwycił nas pięknym położeniem z widokiem na Zatokę Omańską o bardzo urozmaiconej linii brzegowej. Zobacz Muskat
10 października 2022
Seszele 2022 Pierwsze co rzuciło mi się w oczy w drodze z lotniska po wylądowaniu na Seszelach, to tropikalna roślinność
04 października 2022
Seszele 2022 Piątego dnia naszej podróży na Seszele wybraliśmy się promem Inter Island z Praslin na wyspę La Digue, co
21 maja 2022
Wyspa Mahe z Wyspy Teresa

Seszele, 2022.

 

Mahe jest największą wyspą Seszeli. Ma około 144 k2 powierzchni, 26 km długości i 17 km szerokości (niektóre źródła podają, że 8 km).

 

 

Mahe to nie tylko 60 plaż, ale także góry z najwyższym szczytem Morne Seychellois wysokości 905 m n.p.m. i gęste wilgotne lasy równikowe, a nawet lasy namorzynowe w północnej części wyspy.

 

 

Warto wiedzieć, że 90% ludności Seszeli zamieszkuje właśnie Mahe, a w samej stolicy Victorii mieszka prawie połowa ludności kraju.

 

Widok z Wyspy Teresy

 

Tu znajdziecie miniaturową wersję londyńskiego Big Bena, ogród przypraw i ziół z cynamonem, pieprzem i wanilią, ogród botaniczny i trzy morskie parki narodowe z całym bogactwem życia podwodnego.

 

Widok na wyspę Eden i inne

 

Z 60 plaż na Mahe odwiedziliśmy 7:

Anse Boileau, Anse Galuettes, Anse Soleil, Port Launay, Beau Vallon, Anse Major (lub inaczej Anse Jasmin) i Anse Royale.

Więcej o Seszelach TU.

 

Hiking do Anse Major

 

Zobacz też podstronę na temat Seszeli

lub  artykuły o innych seszelskich wyspach Atrakcje Praslin - drugiej co do wielkości wyspy Seszeli lub Seszele - wyspa LA DIGUE z 20 plażami na 10 km2

Wyspa Mahe - brama do archipelagu Seszeli

Plecak na logo blogu Filmy z plecaka

Witaj na blogu Filmy z plecaka!

Relacje  z 5 kontynentów, filmy, zdjęcia, informacje, rekomendacje.

To ja
Największe atrakcje Birmy

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia, filmy i teksty są naszą własnością. Kopiowanie i wykorzystywanie bez pisemnej zgody twórców jest zabronione.

Dwóch patrzy przez okno na tarasy