Dwóch patrzy przez okno na tarasy

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia, filmy i teksty są naszą własnością. Kopiowanie i wykorzystywanie bez pisemnej zgody twórców jest zabronione.

Największe atrakcje Birmy
To ja

Witaj na blogu Filmy z plecaka!

 Relacje  z 5 kontynentów, filmy, zdjęcia, informacje, rekomendacje.

Plecak na logo blogu Filmy z plecaka

Wyspa Mahe - brama do archipelagu Seszeli

Seszele, 2022.

 

Mahe jest największą wyspą Seszeli. Ma około 144 k2 powierzchni, 26 km długości i 17 km szerokości (niektóre źródła podają, że 8 km).

 

 

Mahe to nie tylko 60 plaż, ale także góry z najwyższym szczytem Morne Seychellois wysokości 905 m n.p.m. i gęste wilgotne lasy równikowe, a nawet lasy namorzynowe w północnej części wyspy.

 

 

Warto wiedzieć, że 90% ludności Seszeli zamieszkuje właśnie Mahe, a w samej stolicy Victorii mieszka prawie połowa ludności kraju.

 

Widok z Wyspy Teresy

 

Tu znajdziecie miniaturową wersję londyńskiego Big Bena, ogród przypraw i ziół z cynamonem, pieprzem i wanilią, ogród botaniczny i trzy morskie parki narodowe z całym bogactwem życia podwodnego.

 

Widok na wyspę Eden i inne

 

Z 60 plaż na Mahe odwiedziliśmy 7:

Anse Boileau, Anse Galuettes, Anse Soleil, Port Launay, Beau Vallon, Anse Major (lub inaczej Anse Jasmin) i Anse Royale.

Więcej o Seszelach TU.

 

Hiking do Anse Major

 

Zobacz też podstronę na temat Seszeli

lub  artykuły o innych seszelskich wyspach Atrakcje Praslin - drugiej co do wielkości wyspy Seszeli lub Seszele - wyspa LA DIGUE z 20 plażami na 10 km2

Wyspa Mahe z Wyspy Teresa
21 maja 2022
10 października 2022
Seszele 2022 Pierwsze co rzuciło mi się w oczy w drodze z lotniska po wylądowaniu na Seszelach, to tropikalna roślinność
04 października 2022
Seszele 2022 Piątego dnia naszej podróży na Seszele wybraliśmy się promem Inter Island z Praslin na wyspę La Digue, co
10 lipca 2022
Seszele 2022 Na Praslin dowiedziałam się, że Seszelczyk nie będzie zachwycony,  gdy  ugościmy go rybą. Owoców morza mają oni „po
21 maja 2022
Seszele, 2022. Mahe jest największą wyspą Seszeli. Ma około 144 k2 powierzchni, 26 km długości i 17 km szerokości (niektóre

Najnowsze artykuły: