Zielona gwiazda
Największe atrakcje Birmy
To ja

Filmy z plecaka

Blog podróżniczy. Filmy, zdjęcia,

informacje praktyczne, relacje.

Plecak na logo blogu Filmy z plecaka

Szukasz pomysłu na podróż?

Tu znajdziesz inspirację.

Podpowiem Ci, jakie niezwykłe miejsca warto odwiedzić w wielu krajach na 5 kontynentach.

   

Polub blog  i

udostępnij dalej

Podróż do Kostaryki, 2019

 

Park Narodowy Manuel Antonio jest koronnym punktem każdej wycieczki do Kostaryki. Jakże nie odwiedzić tego rezerwatu przyrody, po którym można  spacerować ścieżkami w dziewiczej dżungli pełnej zwierząt i kolorowych ptaków, podziwiać spektakularne widoki klifów opadających do wód Pacyfiku oraz kąpać się i plażować na nieziemsko pięknych plażach? Zobacz  film:

 

 

Nie mogliśmy sobie  odmówić tej przyjemności. Uzbrojeni w maski i płetwy nie opuściliśmy ani szerokich i piaszczystych plaż Espadilla Sur i Manuel Antonio, ani też bardziej kamienistej Playa Las Gemelas.

 

Plaża Manuel Antonio

 

Widok z jednego z punktów widokowych w Parku Manuel Antonio

 

Zdeptaliśmy chyba wszystkie dozwolone ścieżki, łącznie z obejściem wciśniętego w Ocean Spokojny półwyspu Punta Catedral, którego punkty widokowe zapierają dech w piersiach.    

 

Widok z jednego z punktów widokowych na Punta Catedral 

 

Niewątpliwie udało nam się zobaczyć mniej niż osobom, które wynajęły przewodnika, ale i tak jesteśmy zadowoleni, bo widzieliśmy coati, aguti, szopy pracze, leniwca, iguany i inne jaszczury, a nade wszystko małpy kapucynki, czepiaki i sajmiri. Ogromna radocha!

 

Małpy to najwdzięczniejszy obiekt do obserwacji

 

Też potrafią być agresywne

 

Kilka razy mignęły nam przed oczami wielkie błękitne motyle Morpho    (egzemplarz na zdjęciu nie jest już bardzo  piękny, ponieważ  powoli kończy swój żywot). 

 

Błękitny motyl Morpho   Motyl Morpho

 

Te cudeńka wyjątkowo trudno sfotografować w ich naturalnym środowisku, więc niesieni wielkim niedosytem wybraliśmy się do parku motyli Butterfly Garden w miejscowości Manuel Antonio. Zapłaciliśmy 15$ i ... owszem udało się uchwycić naszego bohatera Morpho, ale oprócz niego znaleźliśmy raptem jeszcze 7  innych gatunków motyli (zobacz na filmie). Prawdę mówiąc, mając w pamięci ogrody motyli w Meksyku, Malezji czy na Bali spodziewaliśmy się czegoś więcej. Za 25$ można oprócz Butterfly Garden zobaczyć również krokodyle, ale jakoś nie byliśmy zainteresowani.

 

Widok z kawiarenki Rico-Tico

 

Po drugiej stronie ulicy, jest droga prowadząca, jak nam się zdawało nad ocean. Ups, okazało się, że nie nad ocean, ale za to przez przypadek trafiliśmy do wspaniale położonej restauracji Rico-Tico, z oszołamiającym widokiem na Pacyfik i dwoma rodzajami przepysznej Sangrii. W godzinach 11-18:00 mają happy hours i można wypić dwie lampki w cenie jednej.

 

Zachód słońca na plaży

 

Przed wejściem do Parku Narodowego Manuel Antonio znajduje się ogólnie dostępna plaża Espadilla, gdzie oprócz kąpieli można surfować lub wzbić się w powietrze na spadochronie holowanym przez łódź (parasailing). Fale potrafią tu być spore, ale temperatura wody jest rewelacyjna.

 

Zachód słońca na plaży

 

Iguana na pniu drzewa

 

Informacje praktyczne

Park Narodowy Manuel Antonio najlepiej zwiedzać w tygodniu i to jak najwcześniej rano. Nam wypadło być tu akurat w niedzielę i nie było tragedii, ale lekki tłok owszem. Wstęp kosztuje 16$.

 

Tabliczka reklamowa Parku Narodowego Manuel Antonio

 

W parku można znaleźć miejsca piknikowe z ławkami i stołami, ujęcia wody pitnej (AQUA POTABLE), toalety, prysznice, a nawet zamykane szafki na rzeczy.

Ważne - w poniedziałki park jest zamknięty.

Park Narodowy Manuel Antonio leży 7 km od portu Quepos, skąd można popłynąć katamaranem na delfiny i wieloryby. Niestety byliśmy ponoć poza sezonem i nie miało to większego sensu.  Z  Quepos, gdzie mieliśmy jeden z najlepszych noclegów, do Parku jechaliśmy autobusem w kolorze biało-czerwono-niebieskim za 335 colonów z dworca autobusowego.

Mieszkaliśmy w wygodnym 4-osobowym apartamencie u Glendy z Airbnb. Polecam!

Samo  Quepos  to sympatyczna miejscowość z licznymi restauracjami, barami i bazą hotelową, pełna sklepików z pamiątkami oraz galerii artystycznych. W lutym można tu uczestniczyć w corocznym festiwalu morza, zwanym   Festival Del Mar.

Nazajutrz wyruszyliśmy z   Quepos o 7:30 rano  do Puntarenas (za 2606 colonów) i dalej do Santa Elena na spotkanie z lasami chmurowymi.

09 marca 2019

Czy warto odwiedzić Park Narodowy Manuel Antonio?

18 kwietnia 2020
Smaczki Mauritiusa, 2019 Przed nami smaczki zachodniego wybrzeża Maurytiusa, które obfituje w najbardziej różnorodne atrakcje: góry, wodospady, tropikalną roślinność, pływanie
15 marca 2020
Południowy-wschód Mauritiusa, 2019 Jeśli marzą Wam się bajeczne plaże, baraszkowanie w cieplutkiej, krystalicznie czystej wodzie, nurkowanie z fajką lub całym
01 lutego 2020
Podróż na Mauritius, grudzień 2019 Ogród botaniczny Pamplemousses, czyli po francusku grejpfrut, to obowiązkowy punkt podróży po Mauritiusie. Nie mogliśmy
11 stycznia 2020
Mauritius, grudzień 2019 W Parku La Vanille  do woli napatrzyliśmy się na żółwie olbrzymie w olbrzymiej ilości (ponad 1000 sztuk)

Najnowsze artykuły: 

Co o tym sądzisz? Jakie są Twoje wrażenia? Zapraszam do komentowania.

Może masz jakieś sugestie  lub pytania? Chętnie poznam Twoją opinię. Pozdrawiam! 

Dwóch patrzy przez okno na tarasy

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia, filmy i teksty są naszą własnością. Kopiowanie i wykorzystywanie bez pisemnej zgody twórców jest zabronione.