Najnowsze artykuły: 

04 kwietnia 2024
Maroko, 2023 Maroko skrywa wiele magicznych miejsc, a jednym z nich jest urokliwe miasteczko Essaouira (Assawira), które zachwyca odwiedzających swoim
17 marca 2024
Maroko 2023 Witajcie w hipnotycznym Marrakeszu, gdzie każdy kąt skrywa historię, a każdy krok to wyzwanie dla zmysłów, gdyż zapachy
29 lutego 2024
Maroko 2023 Fez założył pierwszy król Maroka Położenie Fezu jest niesamowite, a panorama miasta z dwóch punktów widokowych usytuowanych na
06 stycznia 2024
Maroko, 2023 Rabat jest jednym z czterech cesarskich miast w Maroku. Jego charakterystyczną cechą jest harmonijne połączenie dawnej architektury z
Zachodzące słońce nad morzem
27 maja 2018

Atrakcje archipelagu Langkawi w Malezji

Witaj na blogu Filmy z plecaka!

Relacje  z 5 kontynentów, filmy, zdjęcia, informacje, rekomendacje.

To ja
Największe atrakcje Birmy

Malezja północno-zachodnia

 

Langkawi to największa wyspa Malezji, która dała nazwę archipelagowi około stu wysepkom położonym na zachód od Półwyspu Malajskiego na Morzu Adamańskim. Wielu uważa, że to wymarzone miejsce dla turystów ceniących wakacyjny relaks, sporty wodne i wygodę, a w szczególności dla rodzin z dziećmi. My spędziliśmy tu niemal trzy przyjemne dni (tyle udało mi się wynegocjować z Darkiem-pędziwiatrem). Wyspy mają piękne plaże, na które można dotrzeć wynajmując łódź lub wybierając się na jedną ze zorganizowanych wycieczek. Im mniejsze wyspy, tym więcej zachwycających widoków, plaż i bardziej przejrzysta woda, doskonała do eksploracji podwodnego świata.

 

 

Na Langkawi dotarliśmy promem z Georgetown na wyspie Penang. Rejs trwał niecałe 3 godziny, które spędziliśmy na podziwianiu pięknych widoków.

 

Widok na wyspy Archipelagu Langkawi

Archipelag  Langkawi

 

Wyspa Langkawi ma niecałe 480 km2 powierzchni – nieco mniej niż Warszawa (517 km2) i własne góry, z których najwyższa ma 880 metrów wysokości. Kursuje tu kolejka linowa na wzgórze, z którego można podziwiać wspaniałe widoki zatoki usianej wysepkami, podobnie jak z wiszącego na sporej wysokości nad górami porośniętymi dżunglą mostu Sky Bridge.

 

Widok na Most Sky Bridge

Most Sky Bridge

 

Wyspę zamieszkuje około 100 tysięcy osób oraz okresowo mnóstwo turystów z różnych zakątków świata, jak również z samej Malezji, gdyż jej walory i intensywna promocja sprawiły, że wyspa stała się bardzo popularnym kierunkiem podróży. Trzeba przyznać, że ma doskonałą bazę turystyczną dostosowaną zarówno do przyjezdnych o zasobnych kieszeniach, jak i turystów budżetowych – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do wyboru do koloru: proste drewniane chatki, stojące praktycznie na plaży i pięciogwiazdkowe hotele, tanie knajpki i luksusowe restauracje z wykwintną kuchnią, uliczne kramy i centra handlowe. Na Langkawi znajduje się międzynarodowe lotnisko i strefa bezcłowa, gdzie można zaopatrzyć się w tani alkohol.

 

Piaszczysta plaża na Langkawi

Jedna z plaż na Langkawi

 

Co robić na Langkawi?

My wybraliśmy się na zorganizowaną wycieczkę do KILIM GEOFOREST PARK obejmującą rejs rzeką o brzegach porośniętych lasem namorzynowym, obserwację orłów pikujących do wody w poszukiwaniu ryb, karmienie małpek, wizytę w ośrodku hodowli ryb, gdzie głaskaliśmy płaszczki i kąpiel na jednej z pięknych plaż.

 

Pływająca małpa

To małpy umieją pływać?

 

Lepiej wybrać nie mogliśmy - wspaniała wycieczka, w dużej mierze uwieczniona na filmie - niezapomniane wrażenia.

 

Brązowy orzeł z Langkawi

Brązowy orzeł z Langkawi

 

Wyspa oferuje jeszcze mnóstwo innych atrakcji, jak jedno z większych akwariów morskich w Azji, z tunelem z rekinami i pingwinarium, farma krokodyli i motyli, ptasi park, wspinaczka w górach, trekking w dżungli, Oriental Village (z mnóstwem sklepów z ubraniami, pamiątkami, elektroniką, słodyczami, alkoholem i kawiarniami oraz restauracjami), którą się mija, by dostać się do stacji kolejki linowej i do Sky Bridge. Wjazd kosztuje około 55 zł, ale to dobrze wydane pieniądze, ponieważ widoki z góry są niezapomniane. Również niedaleko Oriental Village znajduje się wodospad Telaga Tujuh, na którego szczyt można wejść po 500 schodach. Muzeum Ryżu prezentuje różne narzędzia i sposoby uprawy ryżu.

 

Zielone pole ryżowe

Pole ryżowe

 

⇒ więcej o Malezji

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia, filmy i teksty są naszą własnością. Kopiowanie i wykorzystywanie bez pisemnej zgody twórców jest zabronione.

Dwóch patrzy przez okno na tarasy